KONST / Litografier / Färglitografi 14534430
nr 1453 4430
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Stilleben med rönnbär. Signerad, numrerad 254/310. Färglitografi, bildmått: 31x42, yttermått inklusive ram: 48x59 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 7 mars 2022
kl 20:25:05
3/3 11:55:21
100 kr
7/3 16:29:11
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren